Išrinksime atostogų kelionę už tave!
Kad išrinktume tau tinkamiausią atostogų pasiūlymą, nepamiršk paminėti: kelionės datos, trukmės, žmonių skaičiaus, kelionės krypties, biudžeto asmeniui ir kt.
Uždaryti

Nerandi kelionės?
Atsiųsk mums užklausą!
Rezervacija tel. (8-5) 2496279Darbo laikas: I-V 8:30-18:00, VI 10:00-15:00
Pradžia Populiariausi klausimai

Populiariausi klausimai: Atostogų planavimas. Naudingi patarimai

Pagrindinių daiktų sąrašas vykstant į kelionę

1. Papildomų rūbų komplektas

Nesvarbu kaip toli važiuojate, kiek dienų būsite, tačiau bent vienas papildomų rūbų komplektas - būtinas. Be abejo, reikia atsižvelgti į vietos, į kurią važiuojate klimatą, nakvynės sąlygas ir kitus aspektus. Be to, keliaujant ilgesniam laikui reikia ne tik rūbų komplekto, bet ir drabužių, kuriuos reikia keisti kasdien (kojinės, apatiniai rūbai ir pan.). Ypač tai aktualu renkantis keliones į šiltesnius kraštus.

2. Avalynė

Kelionės - tai laikas, kuomet kojomis nukeliaujame žymiai daugiau nei kasdien, be to ir grindinys vis kitoks, todėl labai svarbu tinkama avalynė. Renkantis kelionės avalynę pirmiausiai reikia atsižvelgti į kelionės maršrutą. Jei žadate keliauti miškais - basutės nebus tinkamiausias apavas, tačiau jei keliausite ten kur šilta - kojas pasieks oras, bus žymiai maloniau vaikščioti nei su laisvalaikio ar sportiniais bateliais. Nereikėtų rinktis labai sunkios avalynės („kerzų") net jei ir esate prie tokios pratęs. Kelionės metu, kaip jau minėta, nueinamas maršrutas įprastąjį neretai viršija kelis kartus. Jei keliaujate į specifinės dangos vietas (kalnus, dykumas) - dėl avalynės reiktų pasitarti su grupės vadovu ar kolega, buvusiu toje vietovėje. Be to, nedarykite gėdos sau ir savo kelionės draugams - nevaikščiokite po muziejus, senamiesčius ar kitas turistines viešas vietas su šlepetėmis, skirtingomis kojinėmis ar suplyšusiais batais - atrodo tikrai nekaip.

3. Higienos reikmenys

Deja, ne visuose viešbučiuose yra visos reikalingos higienos priemonės. Nors kiekvienas ir žino, ko jam reikės, tačiau vienas populiariausių daiktų pamirštųjų sąrašuose - dantų šepetėlis. Aukštesnės klasės viešbučiuose dantų šepetėlį gausite, tačiau prastesniuose teks įsigyti patiems. Todėl visada geriau įsimesti jį tarp kitų higienos prekių. Rankšluosčio imti nereikia, nes sunku rasti viešbutį (bent 2 žvaigždučių), kuriame jo nebūtų. Muilas, šampūnas taip pat, dažniausiai, būna viešbučio kambariuose.

4. Maistas

Maitinimasis kelionės metu tampa nemaža problema. Keliaujantys autobusu dažnai pradeda valgyti vos tik išvažiavus. Juokiamasi, kad tai galima priskirti prie žalingų įpročių. Iš tiesų, toks valgymas kenkia Jūsų organizmui ir yra visiškai nebūtinas. Rekomenduojama pavalgyti prieš išvykstant, o kelionės metu valgyti ne užkandžius, o apsilankyti vietos kavinėje, kur gausite šilto ir pilnaverčio maisto. Tiesa, tai iš pažiūros brangiau, bet pirmas įspūdis gali būti apgaulingas. Rekomenduojama valgyti lengvai virškinamą, įprasta organizmui maistą, kadangi kelionės metu mažiausiai reikia papildomo streso organizmui, sutrikusio virškinimo ir subjurusios nuotaikos.

5. Vaistai

Jei sergate kokia nors liga, kuriai reikalingi specifiniai vaistai, matyt, net neverta to priminti ir žinote puikiai. Tačiau jei neturite specialiųjų poreikių reikėtų pagalvoti apie tam tikrus vaistus. Ypač vykstantiems į tolimas šalis reikėtų pagalvoti apie virškinimą reguliuojančius vaistus. Jei dažnai skauda galvą ar dantis - vaistus nuo skausmo. Deginantis reikėtų pagalvoti apie kremą nuo saulės. Be vaistų, labai svarbu pasiimti pleistrų ir/ar binto su dezinfekciniu skysčiu (pavyzdžiui, peroksidu).

6. Foto technika ir kitos technologijos

Fotoaparatas kelionėje svarbus daiktas, jei norite, jog prisiminimai liktų ne tik galvoje. Tačiau apie foto techniką kiekvienas turi susidaręs savo nuomonę, vieniems užtenka pačio pigiausio skaitmeninio fotoaparato, kitiems į kelionę tiesiog būtina pasiimti aukštos klasės veidrodinį fotoaparatą. Tiesa, renkantis patį pigiausia fotoaparatą ar tikintis kelionės akimirkas įamžinti išmaniuoju telefonu reiktų pamąstyti, ar iš viso verta daryti nuotraukas. Keliaujantiems po vieną draugiją puikiai palaiko muzikos grotuvas. Šiuolaikiniai grotuvai yra labai kompaktiški, todėl juos pasiimti siūloma tiems, kuriuos muzika atpalaiduoja. Neklausantiems muzikos galima būtų pasiūlyti knygą arba elektroninę knygų skaityklę, kuri atstotų kelias ar net keliasdešimt knygų. Nešiojamą kompiuterį imti vertėtų tik tuo atveju, jei žūtbūt reikės juo pasinaudoti darbo ar kitais tikslais arba planuojama, jog netilps nuotraukos. Imti tik tam, kad gal nebus ką veikti vakare ar o jei prireiks - neverta. Kelionės metu visada galima susirasti, ką veikti, o net ir nuobodžiausiais vakarais puikia pramoga svečioje vietoje - pasivaikščiojimas miestelio gatvelėmis, pajūriu, paežere ar parke. Be to, kompiuteris turėtų būti nedidelis, nesunkus ir kuo ilgiau dirbančia baterija. Keliaujant derėtų turėti telefoną su veikiančiu tarptinkliniu ryšiu („roaming"). Iškilus rimtos problemoms kelis litus kainuojanti pokalbio minutė bus menkniekis, lyginant su nuostoliais, kurie gali iškilti neturint kaip susisiekti su bendrakeleiviais, artimaisiais, grupės vadovu ar net ambasada. Tiesa, prieš važiuojant praverstų užsirašyti svarbiausius telefonų numerius toje šalyje (pagalbos, ambasados ir kt.)

7. Žemėlapiai, informaciniai bukletai

Jei keliaujate ne su grupe - turėkite žemėlapį ar išsamesnį kelionės bukletą, vadovą. Ypač svečiose šalyse lengva paklysti. Deja, ne visur žmonės draugiški ir padės rasti reikiamą viešbutį ar objektą. Azijose, Afrikos šalyse paklydusiems gali tekti ne tik ieškoti patiems, bet ir pakliūti į sukčių pinkles, kurie ne tik nepadės, bet ir išvilios pinigus ar nuvilios į nuošalius rajonus siekdami apiplėšti. To išvengti padeda kai kurių dalykų žinojimas, pavyzdžiui, kurių rajonų vengti, kur eiti rytais, o kur vakarais. Gana išsamiai apie tai galima rasti keliautojų portaluose, diskusijų forumuose.

 

Rankinis bagažas, skysčiai, draudžiami daiktai, išmatavimas, svoris

Keleivių saugumui bei patogumui, kiekvienas keleivis (išskyrus kūdikius) į lėktuvo saloną gali pasiimti vieną, nedidesnio nei 5kg svorio rankinį bagažą, kuris turi būti patalpinamas po kėde, esančia priešais keleivio vietą, arba viršutinėje lentynoje.

Rankinio bagažo išmatavimai negali viršyti 50x40x23 cm.
Kūdikiams, kurie keliauja be atskiros sėdimos vietos, leidžiama į lėktuvą pasiimti sulankstomą vaikišką kėdutę arba kūdikio krepšį.
Riboto mobilumo keleiviams leidžiama į lėktuvą pasiimti pagalbinius įtaisus, kurie nepažeidžia saugumo taisyklių.

Vaistai kelionėje. Kiek ir kokių vaistų galima vežtis

Narkotinius ar psichotropinius vaistus vežtis tik asmeniniam vartojimui sveikatos priežiūros tikslais;
vykstant į Šengeno valstybę kartu su vaistais būtina turėti asmens sveikatos priežiūros įstaigos išduotą nustatytos formos pažymą, o vykstant ne į Šengeno valstybę - vežamų vaistų receptų kopijas (šių receptų kopijų Sveikatos apsaugos ministerijoje tvirtinti nereikia);
turėti tik keliaujančio asmens vardu išrašytą pažymą arba receptą (recepto kopiją);
nesivežti daugiau vaistų, negu nurodyta pažymoje arba recepte (jo kopijoje);
vykstant į Šengeno valstybę narkotinių vaistų vežtis galima ne ilgesniam kaip 30 dienų laikotarpiui, o vykstant ne į Šengeno valstybę - ne ilgesniam kaip 15 dienų laikotarpiui (narkotiniai vaistai - tie, kurių sudėtyje yra: buprenorfino, fentanilio, metadono, morfino, petidino, tramadolio);
psichotropinių vaistų vežtis ne ilgesniam kaip 30 dienų laikotarpiui (psichotropiniai vaistai - tai vaistai, kurių sudėtyje yra: alprazolamo, bromazepamo, chlordiazepoksido, diazepamo, estazolamo, klonazepamo, klorazepato, kodeino didesnės dozės, fenobarbitalio, lorazepamo, medazepamo, midazolamo, oksazepamo, nitrazepamo, pentazocino, temazepamo, tetrazepamo, triazolamo, zolpidemo);
vaistus laikyti originaliose pakuotėse (tokiose, kokiose vaistai pirkti vaistinėje).

Kas laikoma skysčiais rankiniame bagaže

  • Geliai
  • Pastos
  • Losjonai
  • Gėrimai
  • Sirupai
  • Kvepalai
  • Skutimosi putos
  • Aeorozoliai

Neleistini, nevežami daiktai

pavojingos medžiagos;
suspaustos dujos;
sprogmenys;
degios medžiagos (pvz., dujos žiebtuvėliui, degtukai, dažai, skiedikliai, degikliai);
radioaktyvios medžiagos;
dokumentų bylos ir aplankai su instaliuotomis apsaugos sistemomis;
oksiduojančios medžiagos;
nuodai;
įmagnetintos medžiagos;
ir kiti pavojingi daiktai.

PAVOJINGI DAIKTAI

2006 m. lapkričio 6 d. įsigaliojo naujos Europos Sąjungos oro uostų saugumo taisyklės. Siekdama apsaugoti keleivius nuo skystųjų sprogmenų grėsmės, Europos Sąjunga (ES) patvirtino naujas saugumo taisykles, kuriose ribojamas pro saugumo patikros vietas įsinešamo skysčio kiekis.

Tai reiškia, kad saugumo patikros vietose bus tikrinami skysčiai, taip pat įsitikinama, ar su savimi bei savo rankiniame bagaže neturite kitų draudžiamų daiktų. Naujosios taisyklės neriboja skysčių kiekio, kurį įsigyjate už įlaipinimo talonų tikrinimo vietų esančiose parduotuvėse ar ES vežėjo orlaivyje.

 

 

10 KLASIKINIŲ KELIONIŲ KLAIDŲ

Tai atrodo akivaizdūs dalykai, tačiau žinant apie jų tikimybes padės keliautojams išvengti mokantis iš skausmingos „pirmų rankų" patirties.

1. Pamirštame savo pasą namie arba užmirštame, kad jo galiojimas baigiasi už kelių mėnesių. Tai yra nutikę daugeliui iš mūsų, kurie keliaujame, kad ir kaip nenorėtume to pripažinti.

2. Nepasirenkame tinkamo bagažo kiekio. Daugiausiai asfalto nutrynę keliautojai su savimi pasiima tik rankinį bagažą, na, dar kokią mobilią kuprinę. O kiek daug žmonių iš tiesų prisikrauna per daug daiktų ir po to vargsta eilėse, ant laiptų, prie transporto priemonių ir gatvėje.

3. Nervinamės prie oro uosto kontrolės punktų. Kaip bebūtų, apsaugos darbuotojai turi visą galią savo rankose, tad tikrinant bagažą nevertėtų su jais ginčytis, nes per tai greičiau į lėktuvą tikrai nenukaksite, o kai kuriais atvejais gali tekti ir atidėti kelionę. Kad ir kokių problemų turėtumėte oro uosto patikroje, stenkitės išlikti ramūs. Nervinimasis, šauksmai ar neatsargus žodis gali labai sukomplikuoti situaciją.

4. Netikriname sustojimų tarp skrydžių. Dažnai norėdami sutaupyti lėktuvo bilietams, renkamės skrydžius su persėdimais... ir užsienio oro uoste užstringame 8-10 valandų (o kartais ir visą bereikalingą parą) iki kito lėktuvo. Tad ar nevertėtų patikrinti skrydžius prieš keliaujant. Galbūt šimtu ar dviem šimtais litų brangesnis tiesioginis skrydis sutaupys jums ne tik energijos, geros nuotaikos ir kelionės įspūdžių, tačiau ir suteiks jums laiko, per kurį galėsite uždirbti tuos pačius pinigus. 

5. Prigerti per daug alkoholio skrydžio metu. Girdint lietuviškus kelionių pasakojimus galima susidaryti įspūdi, kad ši klaida labai dažna. Kiek yra tokių, kurie buvo neįleisti į kitą lėktuvą, dėl girtumo, kiek yra bandžiusių per kosmiškai greitą laiką išsiblaivyti. Bet ne tik tai... lėktuve ir taip dažnai trūksta oro, jis sausas, o alkoholis dar labiau varo skysčius iš jūsų kūno, blogina miego galimybes lėktuve. Todėl po tokios kelionės savo tikslą pasieksite mažų mažiausiai išsunktas ir burbėsite, kad tai buvo klaikiausias skrydis gyvenime.

6. Nors tai viena nemaloniausių klaidų, tačiau mes vis tiek iš naujo ir iš naujo paliekame telefonus, pinigines ar kitus brangius daiktus lėktuvų, autobusų ar traukinių sėdynių kišenėse. Pasitikrinkite! Nes daugeliu atveju nebeturėsite galimybės sugrįžti atgal.

7. Nors visi mėgsta nusnausti per kelionę ar prieš ją, tačiau reikia būti budriam. Juk tiek daug žmonių tiesiog pramiegą savo kelionės tikslą ramiai įsitaisę traukinyje ar autobuse. O laukiant lėktuvo? Pažįstu net kelis žmones, kurie atsibudę rado laukimo salę tuščią, o lėktuvą seniai išvykusį. Tad jei jaučiate, kad akys merkiasi, užsistatykite žadintuvą. Jei nepasitikite ir juo paprašykite aplinkinių, kad jus niuktetltų į šoną tam tikru metu.

8. Dar vienas neapsižiūrėjimas - pavėluoti į skrydį dėl miesto kamščių. Ypač nepažįstame mieste stenkitės situaciją įvertinti adekvačiai ir link oro uosto ar traukinių soties judėti esant pakankamai laiko. Antraip barbensite pirštais į metro kėdžių atlošus ar nerimastingai muistysitės taksi salone. 

9. Daliai žmonių tai gali atrodyti juokinga, tačiau pamiršti savo skaitymo akinius išvykus į ilgą kelionę gali būti tikrai nemenkas trukdis. Geriausiu atveju galėsite įsigyti kitus, tačiau ką daryti, jei keliaujate kur nors labai toli ir atokiai... Nedėvintys akinių gali įsivaizduoti palikę namie nardymo kaukę keliaudami prie vandenyno ar nepasiėmę slidžių išvažiuodami į kalnų kurortą.


10. Nepasidaryti kelionės draudimo. Daug komentarų ir nereikia... Patys galite įsivaizduoti visas problemas, kurios gali užklupti jus nepasidarius kelionių draudimo arba sugalvojus sutaupyti pinigų ir nukąsti kelias draudžiamas dienas nuo atostogų užsienyje. Kiaulės dėsnis visada tyko už kampo. Per tas kelias dienas be draudimo - būtinai kas nors atsitiks.

 

Naudingi patarimai

Svajonių atostogos. Kaip jas suplanuoti? Praktiniai patarimai

Norint atsakyti į klausimą, kaip susiorganizuoti ir iškeliauti į savo svajonių atostogas, reikėtų pradėti nuo klausimo pačiam sau: o kaip aš įsivaizduoju idealias atostogas ir ką noriu patirti bei pamatyti?

Be abejo, atsakymas, kad keliauti norėtumėte greičiausiai su artimu ar mylimu žmogumi ar draugų kompanija ir to tarsi pakanka, tikriausiai yra savaime suprantamas, nors šiame pasaulyje ir keliaujančiųjų pavieniui netrūksta. Lengviau rasti atsakymą gali padėti šie kontroliniai klausimai: ar jums patinka gamta, ar traukia istorija ir kultūra, ar žavitės puikiais paplūdimiais ir jūra, ar traukia į kalnų aukštybes, o gal esate urbanistinio kelionių stiliaus gerbėjas, o gal norite supuotis ištaigingam kruize, galbūt trokštate, kad atostogų kelias eitų gurmanų pėdsakais, vyno degustacijomis, o gal traukia šventės, festivaliai, o galbūt sportiniai renginiai ir pan.

Nusistačius, kas patinka ir ką laikote savo svajone, lengviau prieiti prie konkrečių planavimo elementų. Kai kurių atostogų tipai yra priklausomi nuo:

  • konkrečių datų: pavyzdžiui, festivaliai, renginiai, kiti įvykiai, tad turite pasidomėti datomis ir laiku;
  •  priklausomi nuo sezoniškumo, kai būna labai šalta, ar karšta, o gal labai lietinga, ar labai daug sniego ir pan.

Tuo tarpu atostogas gamtos apsuptyje, galite rasti įvairiuose pasaulio kampeliuose, nepriklausomai, koks pas mus metų laikas, nes gali būti, kad jei pas mus šalta, kitur kažkur bus šilta.

Dar vienas svarbus klausimas, kodėl iki šiol nepavyko patirti svajonių atostogų?

Daniausia atsakymai būtų tokie: trūko laiko, nebuvo su kuo, neturėjote finansinių galimybių, trūko elementarios motyvacijos ir pirmo žingsnio, ar tiesiog išsamios ir teisingos informacijos. Dažnai pasitaiko, kad lūkesčiai buvo labai dideli ir teko nusivilti atostogomis, kas kitam žmogui atrodytų jos, kaip svajonių. Kad ir kaip bebūtų, šie žemiau išdėstyti patarimai yra universalūs ir galioja visiems:

 

Planuokite savo svajonių atostogas kaip galima anksčiau

Dažnai sunku planuoti savo laiką, todėl reikėtų prisiversti ir pasiryžti tai padaryti, nes tai turi daug privalumų. Pavyzdžiui, iš anksto planuojamos kelionės yra pigesnės, nes galite pigiau įsigyti lėktuvo, traukinio, laivo bilietus ar kitą transporto priemonę. Taip pat viešbučiai irgi taiko išankstines nuolaidas, arba galite pasirinkti iš didesnio pasirinkimo, kur ir kaip gyvensite. Kita vertus, kitiems pačiomis įspūdingiausiomis kelionėmis gali tapti spontaniškai sugalvotos. Jei turite tam laiko ir finansinių galimybių bei nėra didesnių įsipareigojimų esamai veiklai ir aplinkai - kodėl gi ne.

Numatykite biudžetą

Tam, kad svajonių atostogos virstų realybe, numatykite biudžetą, kiek galite ir norite išleisti. Tokiu būdu galėsite įvertinti, ar galite jas sau leisti, o jei galite, numatytas biudžetas leis jo laikytis ir lengviau kontroliuoti, kad nepatirtumėte nemalonių papildomų išlaidų.

Pasidomėkite apie šalis, vietas, kur keliausite

Domėkitės ta vieta, kur vyksite. Internete pilna informacijos: straipsnių, keliautojų atsiliepimų, patarimų, nuotraukų ir pan.  Visa tai leis efektyviai išnaudoti laiką, išvengti pavojų ir nemalonumų, suplanuoti kur ir ką veiksite, ką pamatysite. Galiausiai, tai padės realiai įvertinti, ką galite patirti, ir padės neviršyti lūkesčių, kadangi jei lūkesčiai bus didesni nei tai ką išvysite ar patirsite, teks nusivilti.

Pasirinkite tinkamus kelionės partnerius

Kartais norėtųsi keliauti su draugais, kartais su šeima ar mylimu žmogumi, kartais vienam. Pasirinkite, kas tiktų Jūsų svajonių atostogoms, kadangi nuo to priklauso patirti įspūdžiai . Keliaujant su netinkamu žmogumi, pasiekto kelionės tikslo džiaugsmas gali apkarsti nereikalingomis neigiamomis emocijomis, kurių galite išvengti tinkamai suplanuodami savo atostogas. Viskas priklauso, kur keliausite, ką veiksite, ar bus sudėtinga kelionė reikalaujanti ištvermės, o gal būt atvirkščiai, viskas įskaičiuota ir suskaičiuota.

Susiplanuokite, kokius daiktus imsite, nepersikraukite

Svajonių atostogų link, svarbu pasiruošti ir tinkamus daiktus, tačiau tikrai neperkraukite nebūtinom priemonėm. Užkietėję keliautojai sako: mums užtenka tik paso ir piniginės. Tad pasirūpinkite tik tuo, kas būtina. Neapsikraukite ir nevarginkite savęs.

Fiksuokite akimirkas

Kad patirtos atostogos buvo svajonių, galite ir ne iš karto suprasti dėl įspūdžių gausos. Emocijomis nusistovėti o ir vėliau atnaujinti tikrai padės užfiksuotos kelionių akimirkos, nuotykių prisiminimas.

Išvados paprastos. Kiekvienos atostogos yra džiaugsmingos. Ar jos buvo svajonių, ar ne, dažnai priklauso nuo požiūrio, nusiteikimo, patirties, supančios aplinkos ir žmonių keliaujančių kartu. Tad linkime kad savo atostogas galėtume prisiminti, kaip savo svajonių keliones, į kurias sugrįšite vėl ir vėl!

Jeigu dėl šios Privatumo Politikos aprašymo tau iškilo klausimų, rašyk mums adresu: info@easytravel.lt. Mes atsakysime į visus konkrečius bei pagrįstus užklausimus.


INFOCREDIT