Išrinksime atostogų kelionę už tave!
Kad išrinktume tau tinkamiausią atostogų pasiūlymą, nepamiršk paminėti: kelionės datos, trukmės, žmonių skaičiaus, kelionės krypties, biudžeto asmeniui ir kt.
Uždaryti

Nerandi kelionės?
Atsiųsk mums užklausą!
Rezervacija tel. (8-5) 2496279Darbo laikas: I-V 8:30-18:00, VI 10:00-15:00
Graikija, Atėnai

Atėnai

Atėnai – išminties ir dvasinės kultūros centras, karo deivės Atėnės vardu pavadinta Graikijos  sostinė, kuri kiekvienam dovanoja kelionę į senųjų graikų dievų šventyklą.

Čia paliktas žymiausias ir ryškiausias antikos paminklas – Akropolis, kurio didybė siejama su jau minėta deive. Sakoma, jog smeigus jai į žemę ietį, išdygo alyvmedis, šventas graikų medis, visais laikais žmonėms teikęs ir maistą, ir kurą, ir šviesą. Be to, Atėnės kultas buvo siejamas ir su valstybingumu, todėl jos garbei pastatyta šventovė Partenonas, gražiausias graikų architektūros kūrinys, o ansamblio centre - jos skulptūra. Taigi kiekvinas pasiekęs Akropolio kalvos viršūnę, neliks abejingas šiam žmonijos laisvės, demokratijos ir meno simboliui.

Įdomu ir vertinga aplankyti Akropolio archeologijos muziejų, kuriame saugoma dalis Akropolio meno kūrinių ir skulptūrų originalų. Taip pat Atėnai siūlo pamatyti 1896 m. vykusių pirmųjų olimpinių žaidynių stadioną, Dzeuso šventyklą, Adriano arką bei sostinės senamiestį, vadinamą Plaka. Stebinančiai žavios yra ir viduramžiais statytos bizantiškos bažnyčios: Šv. Apaštalų (X a.), Šv. Teodoro, Mažoji Metropolija, pastatyta ant XII a. senovinių griuvėsių. Visa tai anų laikų palikimas, neleidžiantis pamiršti senosios kultūros didybės. Tačiau koks šis miestas dabar? Šiandienos Atėnuose rasime chaotišką judėjimą centro aikštėmis ir gatvėmis, automobilių burzgesį ir klaksonų  pypsėjimą, laimei, neužgožiantį visuomet besišypsančių atėniečių bei miesto išlaikytos charakteringos praėjusių amžių atmosferos.


INFOCREDIT