Išrinksime atostogų kelionę už tave!
Kad išrinktume tau tinkamiausią atostogų pasiūlymą, nepamiršk paminėti: kelionės datos, trukmės, žmonių skaičiaus, kelionės krypties, biudžeto asmeniui ir kt.
Uždaryti

Nerandi kelionės?
Atsiųsk mums užklausą!
Rezervacija tel. (8-5) 2496279Darbo laikas: I-V 8:30-18:00, VI 10:00-15:00
Graikija, Kretos sala

Kretos sala

Kretoje, viename Europos civilizacijos lopšių, nuo seno susipynė tikrovė ir išmonė, istorija ir mitai. Sakoma, kad joje gimė dievų ir žmonių valdovas  Dzeusas, čia jis atplukdė pagrobtąją Europą, Kretoje Dedalas pastatė žymųjį labirintą Minotaurui.

     Tai didžiausia Graikijos sala, jungtis tarp Europos ir Afrikos, Rytų ir Vakarų. Savo žavesiu ši Viduržemio jūros sala visuomet traukė žmones. Šlovinga jos istorija prasidėjo dar 6500 m. pr. Kr. Būtent čia gimė pirmoji ir seniausia Europos civilizacija, kurios praeitis atgyja daugybėje archeologijos liekanų, muziejų ekspozicijose, meno kūriniuose ir svarbiausia - Kretos gyventojų širdyse. Mino civilazijos laikotarpiu (3000 - 1100 m.pr. Kr.) Kreta buvo galinga jūrų valstybė, vėliau ją valdė romėnai, arabai, venecijiečiai, turkai. Tik 1913 m. sala pagaliau tapo Graikijos dalimi.

     Sala garsi Lasiti plokščiakalniu, kurio oloje, manoma, gimė dievas Dzeusas, kvapą gniaužiančiais kalnų masyvais, alyvmedžių giraitėmis, įspūdingais Knoso rūmais, Venecijos stiliaus Chanijas ir Rethymno senamiesčiu, bažnyčiomis ir vienuolynais, nusėjusiais visą salą. Ji žavi  įspūdinga gamta - salos centre esantys kalnai išvagoti tarpeklių (tarp jų ir ilgiausias Euopoje Samarijos tarpeklis), Vai vietovėje auga vienintelė natūrali palmių giraitė senajame žemyne. Neveltui iki šių dienų čia plūsta tūkstančiai turistų iš viso pasaulio.

    Be šių patrauklių vietų, Kreta žinoma ir kaip puikių paplūdimių, kaitrios saulės bei dangaus žydrumo vandens savininkė. Didelę salos dalį užima poilsiavietės, šiuolaikiški viešbučiai, kavinės ir restoranai, siūlantys pasimėgauti puikiu graikišku maistu. Lankytojų širdis sujaudina ir egzotiška mažų kaimelių atmosfera, kurią sukuria savo išore ramūs, tačiau dvasia temperamentingi vietiniai Kretos gyventojai, kurie pirmiausia yra ištikimi savo salai - Kretai, o tik po to savo šaliai - Graikijai.

    Nugrimzdusi į homeriškąją istoriją bei kultūrą, persmelkta laukinių pankolių ir bazilikų kvapų, Kreta kviečia ir sveikina kiekvieną atvykusį ar per klaidą užklydusį.


INFOCREDIT