Išrinksime atostogų kelionę už tave!
Kad išrinktume tau tinkamiausią atostogų pasiūlymą, nepamiršk paminėti: kelionės datos, trukmės, žmonių skaičiaus, kelionės krypties, biudžeto asmeniui ir kt.
Uždaryti

Nerandi kelionės?
Atsiųsk mums užklausą!
Rezervacija tel. (8-5) 2496279Darbo laikas: I-V 8:30-18:00, VI 10:00-15:00
Graikija, Santorinas

Graikijos sala - Santorinas

Santorinas – nedidelė (tik apie 90 kv. km dydžio) pjautuvo formos sala Egėjo jūroje (pati piečiausia iš Kikladų salyno salų. Dar piečiau, maždaug už 200 km, žemėlapyje rasite Kretą).
  Santorinas laikomas viena garsiausių ir viena gražiausių pasaulyje salų. Įsivaizduokite: viduryje salos stūkso didžiulis ugnikalnis, balto ir pilko vulkaninio smėlio paplūdimiai, visose salos pakrantėse šalia egzotiškų įlankėlių įsikūrę daugybė viešbučių, kurie siūlo turistams visas įmanomas paslaugas. Salos paplūdimiai gana erdvūs, juose galima užsiimti vandens sportu. Salai grožio suteikia akinančiai balti vietinių gyventojų nameliai, kuriais aplipdyti visi ugnikalnio skardžiai.
  Ši sala – puikiausia vieta ir romantikos mėgėjams, ir nenuoramoms keliauninkams, nes įdomaus ras ir gamtos, ir istorijos mėgėjai.
  Tokios formos, kokia yra dabar, sala tapo po ungikalnio išsiveržimo (apie 1500 m. pr. Kr.). Anksčiau sala buvo apvali, ji net vadinosi kalista – „ratas“. Po gamtinės katastrofos dalį salos apsėmė jūra, tad ji įgavo pjautuvo formą. Anksčiau sala vadinosi kitaip – Tyra (kaip ir dabartinė jos sostinė). Venecijiečiai užkariavę salą XIII a. pavadino Santorinu (šv. Irinos garbei).
  Dėl salos grožio ir vulkaninės jos kilmės, dėl mįslingų senovinės civilizacijos (pasižyminčios gana aukšta kultūra) pėdsakų Santorinas laikomas paslaptingai pražuvusios Atlantidos liekana. Smalsesni tikrai ras „įtikinamų“ Atlantidos likučių.
  Turistus apstulbins ir įspūdingi garsieji Mino civilizacijos miesto griuvėsiai Akrotini. Salos sostinėje Tyroje iš tolo baltuoja nedidukai namukai. Nuo uosto į centrą keliausite aukštyn kylančiais labirinto formos laiptais (visas miestas gerokai aukščiau nei pakrantė). Laiptų apie 600. Keliaudamas neatsistebi, kaip senovėje, neturėdami jokios technikos, žmonės mokėjo gana sunkias gamtines sąlygas, salos reljefą pritaikyti gyvenimui. Ir tikrai buvo verta – juk sala pasakiškai graži, čia visad šiltas klimatas, skaidri jūra… Atrodo, ko daugiau reikia ir čia atvykusiam turistui. Nejauti čia jokių nepriteklių, net ir žinodamas, kad Santorine – iš užgesusio ugnikalnio susiformavusioje saloje – visai nėra geriamo vandens, jis atvežamas specialiu laivu, o vietiniai asiliukai girdomi lietaus vandeniu.
  Palyginti nedidelėje saloje yra daugiau kaip penki šimtai graikų stačiatikių cerkvių, bet kiekviena iš jų duris atveria tik kartą per metus. Tačiau kai jų daugiau nei metuose dienų, kasdien gali rasti kurią nors veikiančią ir apžiūrėti.
  Fira – vakarinėje dalyje esanti salos sostinė. Ant paties uolos krašto įsikūręs miestas iš tolo baltuoja nedidukais vietinių gyventojų namukais. Iš uosto Tyrą pasieksite pėsčiomis labirinto formos laiptais arba ant asiliuko. Tai jaukus ir gyvas miestas, kuriame gausu tavernų, restoranų, barų, iš kurių atsiveria stulbinanti panorama.


INFOCREDIT