Išrinksime atostogų kelionę už tave!
Kad išrinktume tau tinkamiausią atostogų pasiūlymą, nepamiršk paminėti: kelionės datos, trukmės, žmonių skaičiaus, kelionės krypties, biudžeto asmeniui ir kt.
Uždaryti

Nerandi kelionės?
Atsiųsk mums užklausą!
Rezervacija tel. (8-5) 2496279Darbo laikas: I-V 8:30-18:00, VI 10:00-15:00
Ispanija, Maljorka

Maljorka

Balearų salyną sudaro 5 salos: Maljorka, Menorka, Ibica, Kabrera ir Formentera. Šis salynas yra vienas iš autonominių Ispanijos regionų, turinčių savo parlamentą ir vykdomąją valdžią. Balearų administracinis centras ir salyno sostinė – Palma de Mallorca (740 tūkst. gyventojų) yra prie Bahia de Palmos įlankos.

Maljorka – didžiausia Balearų salyno sala. Jos teritorija tęsiasi 100 km iš rytų į vakarus ir 75 km iš šiaurės į pietus o plotas – 3640 kv.km. Pietrytinėje salos dalyje yra Sierra de Tramuntana kalnynas, kurio aukščiausia viršukalnė – Puig Mayor – yra 1445 m virš jūros lygio. Centrinę salos dalį užima lyguma, kuri pietryčiuose pereina į neaukštą Sierra de Levant kalnų masyvą. Šių kalnų papėdėje yra puikių paplūdimių. Pakrančių ilgis – 554 km. Sala turi dvi dideles įlankas: Bahia de Alcudija (šiaurėje) ir Bahia de Palma (pietuose).

Maljorka traukia savo švelniu klimatu ir kontrastingu kraštovaizdžiu. Čia galima rasti ir vėjo malūnais puoštas derlingas lygumas, kur vietiniai gyventojai augina javus, vaisius bei vynuoges, ir didingas į dangų besistiebiančias Tramuntanos viršukalnes, ir, žinoma, nepaprasto mėlio jūrą.

Tačiau tai ne tik nuostabios gamtos, bet ir turtingo kultūros paveldo kraštas. Čia yra megalito paminklas – Talaiotic gyvenvietė, įkurta dar 1000 m.pr.Kr., ir maurų karalių rūmai. Nepaprasta gotikinė Palmos katedra, pradėta statyti XIII a., - vienas gražiausių Palmos statinių, kurio daugybė bokštrų ir bokštelių gražiai atsispindi jūros vandenyje. Valdemarosoje, senoviniame Maljorkos miestelyje, yra išlikusių XV – XVIII a. Architektūros statinių. Jo vienuolyne 1838 – 1839 metų žiemą praleido dvi iškilios amenybės: Žorž Sand ir Frederikas Šopenas. Tikriausiai jie ir buvo pirmieji Maljorkos turistai. Šiai romantiškai porai atminti miestelyje įrengtas muziejus.


INFOCREDIT