Išrinksime atostogų kelionę už tave!
Kad išrinktume tau tinkamiausią atostogų pasiūlymą, nepamiršk paminėti: kelionės datos, trukmės, žmonių skaičiaus, kelionės krypties, biudžeto asmeniui ir kt.
Uždaryti

Nerandi kelionės?
Atsiųsk mums užklausą!
Rezervacija tel. (8-5) 2496279Darbo laikas: I-V 8:30-18:00, VI 10:00-15:00
Italija

Trumpai apie Italiją

Vieta: Italijos Respublika - Viduržemio pajūrio šalis, esanti Pietų Europos centre. Ji užima Apeninų pusiasalį, pietinę Alpių kalnų dalį ir Sicilijos, Sardinijos bei kitas mažas salas. Šiaurėje Italija ribojasi su Prancūzija, Šveicarija, Austrija ir Slovėnija, o pietuose Tuniso sąsiauris ją skiria nuo Afrikos. Nepriklausomos San Marino ir Vatikano valstybės yra enklavai Italijos teritorijoje.

Teritorija: Šalies plotas 301277 km2 (kitais duomenimis 301302 arba 301311 km2);  Italijos šiaurėje - Ligūrijos, Pajūrio, Kotijos, Grajo, Peninų, Leponto, Sergamo, Dolomitų, Karnijos ir Julijos Alpės; Aostos, Fiemės ir Gardenos tarpukalnių slėniai; Po lyguma (Lombardijos ir Venecijos žemumos) - „šalies aruodas"; viduryje ir pietuose - Apeninų kalnai, pakrantėse - lygumos (Marema - pakrantės lygumos, dažnai užpelkėjusios nuo Arno upės žiočių iki Neapolio įlankos, čia auginami ryžiai), kalnuotos ir vulkaninės salos - pietuose.

Aukščiausia vieta:  Mont Bianco viršukalnė (4810 m virš jūros lygio).

Sostinė:  Roma - esanti šalies centrinėje dalyje prie Tiberio upės. Romos centras nuo Antikos laikų išsidėstęs ant septynių kalvų, todėl Roma dažnai vadinama "miestu ant septynių kalvų".

Religija:  katalikai 83 %, protestantai 1 %, netikintys ir ateistai 15 %.

Valstybinė kalba: Italų. Gyventojai kalba įvairiais italų kalbos dialektais ir mažumų kalbomis. Šalia italų kalbos atskiruose regionuose oficialiomis kalbomis laikomos vokiečių, prancūzų, ladinų ir slovėnų kalbos.

Pinigai: Piniginis vienetas – euras.

Politinė santvarka: Valstybės forma - demokratinė respublika su dviejų rūmų parlamentu (Parlamento) renkamu penkeriems metams.

Klimatas:  didžiojoje šalies dalyje  - Viduržemio jūros (mediteraninis) , subtropikų - Sicilijoje, subnivalinių pusdykumių ir alpinių pievų - Alpėse. Vidutinė oro temperatūra sausį ir liepą (°C , kritulių kiekis mm): Milanas +1 ir +24 (880), Venecija +3,5 ir +24 (725), Genuja +7,5 ir +24,5 (1180), Roma +8 ir +26 (740), Neapolis +9 ir +25,5 (915), Ragūza +12 ir +28 (450); karštas ir sausas vėjas sirokas Pietų Italijoje ir Sicilijoje sukelia dulkių audras; dėl aukštos temperatūros rugpjūtis - atostogų mėnuo.

Muziejai: Muziejai atidaryti pirmąją dienos pusę. Jei išeinant iš muziejaus, muziejaus darbuotojai kažką rodys ir mėgins aiškinti, gali būti, kad tame muziejuje priimta duoti arbatpinigių.

Parduotuvės: Darbo laikas nuo 8.00 iki 13.00 ir nuo 15.30 iki 20.00val.  Sekmadieniais ir pirmadieniais visos parduotuvės uždarytos.

Vaistinės: Vaistinės Italijoje pažymėtos raudonu kryžiumi. Darbo laikas nuo 9.00-13.00 bei 16.00-19.00 val.

Arbatpinigiai: Arbatpinigiai Italijoje nėra privalomi, tačiau jei patiko aptarnavimas, galite palikti apie 5-10% nuo sumos. Mažesni arbatpinigiai nėra labai mėgstami - jei esate nepatenkinti, verčiau nieko nepalikite.

Istorinė praeitis: Italija yra viena seniausių pasaulio valstybių ir kartu viena jauniausių, nes tik 1871 m. jos hercogystės ir kunigaikštystės susijungė į valstybę. Tarp visų genčių, gyvenusių Apeninų pusiasalyje 1 tūkst. pr. Kr., iškilo lotynai ir sabinai, kurie 753 m. pr. Kr. įkūrė Romos miestą. Romos ir jos apylinkių gyventojai pradėti vadinti romėnais. Pirmaisiais amžiais po Kristaus, Roma tapo stipri valstybė, jungianti didelę dalį Europos, Šiaurės Afrikos, Mažosios Azijos, Palestinos ir Sirijos. Tačiau 476 m. Romos imperija žlugo. Vėliau į jos teritoriją įsiveržė vestgotai, vandalai, ostgotai. Dar vėliau Apeninų pusiasalis atiteko Bizantijai, o VIII a. antrojoje pusėje didelę jo dalį užkariavo frankai. 756 m. pusiasalio viduryje buvo įkurta Popiežiaus sritis. Aukštesnis kultūros ir ūkio raidos lygis įgalino vietos gyventojus po truputį asimiliuoti užkariautojus. X a. - XII a. pabaigoje ėmė formuotis italų tauta ir kalba. Susijungę pusiasalio šiaurės miestai ginklu išsivadavo iš Vokietijos priklausomybės. Tačiau ir vėliau dėl Apeninų daug šimtmečių kovojo didžiausios Europos valstybės. XIX a. prasideda kova už Italijos suvienijimą. Pirmojo pasaulinio karo metu, šalis kovojo Antantės pusėje, o per Antrąjį rėmė Vokietiją ir Japoniją.  1946 m. birželio 18 d. Italija pasiskelbė respublika.

Virtuvė: Italijos regionai (Sicilija, Toskana, Pjemontas, Emilija) susiformavo gerokai ankščiau prieš vieningos Italijos atsiradimą, todėl šalies regionų virtuvė tarpusavyje skiriasi.  Tačiau keletas bendrų dalykų vis dėl to yra. Pavyzdžiui, italai valgydami dažniausiai neturi vieno pagrindinio patiekalo. Valgiaraštyje būna keli nustatyta seka “surikiuoti” patiekalai (jie niekada nepatiekiami vienu metu).

Maisto produktai Italijoje yra pigesni nei Prancūzijoje, Austrijoje ar Šveicarijoje. Kavinėse ir restoranuose galima pasimėgauti Itališkom picom (10 – 20 Lt), makaronais, pastom, mėsos patiekalais, espreso kava (3 – 6 Lt) ir kt. Patiekalų kainos labai svyruoja, priklausomai nuo regiono ir restorano lygio bei vietos.

Svarbu:

Lietuvos Respublikos ambasada Italijoje

Viale di Villa Grazioli 9
00198 Roma
Italia

tel. 39 06 8559052,
faks. 39 06 8559053
el.p. info@ltemb.it


INFOCREDIT