Išrinksime atostogų kelionę už tave!
Kad išrinktume tau tinkamiausią atostogų pasiūlymą, nepamiršk paminėti: kelionės datos, trukmės, žmonių skaičiaus, kelionės krypties, biudžeto asmeniui ir kt.
Uždaryti

Nerandi kelionės?
Atsiųsk mums užklausą!
Rezervacija tel. (8-5) 2496279Darbo laikas: I-V 8:30-18:00, VI 10:00-15:00
Malta

Trumpai apie Maltą

Nesvarbu, ko ieškote ar veiksmo ar poilsio, ramybės ar susijaudinimo, visa tai galite rasti Maltoje. Muzikos, teatro ir meno mėgėjus, Malta vilioja  gausiu renginių sąrašu. Sportuojantys turistai, salose ras golfo, tenisas aikštynus, šuolius su parašiutu, jodinėjimas, ir neribotas galimybes vandens sportui - nuo buriavimo, burlenčių iki nardymo Viduržemio jūros regione.

Vienas išskirtinių salos bruožų - tai nuoširdūs ir svetingi vietos gyventojais. Geru humoro jausmu bei linksmumu jie užkrečia visus salos svečius. Visada jausitės tarsi namuose. Apgaubti ramybės, plačiai šypsodamiesi, maltiečiai džiaugiasi gyvenimu, o kartu su jais, turistai pamirš savo kasdieninius rūpesčius.

Plotas. 316 kv. km.

Sostinė. Valeta.

Geografija. 3 didžiausios Maltos salyno salos yra Malta, Gozo ir Komino. Salynas įsikūręs pačiame Viduržemio jūros centre, 93 km iki Sicilijos ir 290 km iki Afrikos krantų. Maltos salos ilgis - apie 27 km, plotis - apie 15 km.

Gyventojų skaičius. ~0.4 mln

Kalba. maltiečių (il-Malti) ir anglų. Populiarios italų, prancūzų, vokiečių kalbos.

Religija. 98 % gyventojų - katalikai.

Elektra. 240 V/ 50 Hz (trafazis lizdas).

Telefonas. . Pokalbis, naudojantis telefono automatu, pigesnis nei skambinant viešbučio telefonu. Tarptautinis kodas skambinant iš Maltos 00. Skambinant į Lietuvą reikia rinkti: 00-370 + miesto kodas + abonento telefono numeris. Maltoje galima naudotis mobiliu ryšiu. Šią paslauga teikia kompanijos "Vodafone" ir "GoMobile". Prieš išvykdami į kelionę, nepamirškite aktyvuoti tarptinklinio ryšio paslaugos.

Pinigai. Euras. Daugelyje viešbučių ir restoranų galima atsiskaityti kreditinėmis kortelėmis ir kelionės čekiais.

Bankai. Bankų darbo laikas pirmadienį - penktadienį 8:30 - 12:30, šeštadienį iki 11:30.

Valgiai ir gėrimai. Maltiečių virtuvei būdingos Viduržemio jūros šalių tradicijos. Labai populiarūs žuvies ir kitų jūros gėrybių patiekalai, platus salotų pasirinkimas. Aljotta - tai žuvies sriuba su česnaku, paprika, pomidorais, ryžiais ir keliais žiupsneliais mairūno. Iš mėsos patiekalų labiausiai vertinama triušiena. Hobz biz-zejt - tai alyvuogių aliejuje kepta duona, patiekiama su pomidorais ir prieskoniais. Saldumynai ruošiami pagal arabiškas tradicijas, todėl jie iš tikrųjų yra labai saldūs ir sotūs. Prie patiekalų galima paragauti vietinio vyno, pagaminto iš Cabernet Sauvignon, Merlot, Chardonnay vynuogių, auginamų Maltos salyne.

Geriamas vanduo. Vandentiekio vandens gerti nerekomenduojama. Patariama pirkti geriama vandenį, išpilstytą į butelius.

Imunoprofilaktika. Privalomų skiepų keliautojams nėra. Rekomenduojama pasiskiepyti nuo Hepatito A. Dėl papildomos informacijos kreipkitės į savo gydytoją.

Arbatpinigiai. Pagal tradiciją padavėjams ar viešbučio tarnautojams paliekama 5-10 % nuo sąskaitos sumos (priklausomai nuo aptarnavimo kokybės).

Transportas. Viešasis transportas. Maltos viešojo transporto sistema siūlo pigų ir efektyvų būdą turistams saloje. Pagrindinis autobusų terminalas yra sostinėje Valetoje, iš kurios galima pasiekti visas salos vietas. Maršrutų kaina svyruoja nuo 15 iki 40 centų. Ilgiausia kelionė autobusu trunka apie penkiasdešimt minučių, vidutinė trukmė tarp 20 ir 30 minučių.

Automobilių nuoma. Maltoje automobilį gali išsinuomoti asmenys, sulaukę 23 metų ir turintys galiojantį tarptautinį vairuotojo pažymėjimą. Būtina atkreipti dėmesį į tai, kad Maltoje važiuojama kairiąja kelio puse. Automobilio nuomos kaina parai priklauso nuo automobilio tipo.

Vairavimas.  Vairavimas yra kairėje. Didžiausias leistinas greitis yra 64 kilometrų per valandą (40 mph) automagistralių ir 40 km (23 mylių per valandą) miesto teritorijose. Tarptautiniai ir nacionaliniai vairuotojo pažymėjimai yra priimtini ir gali būti patvirtinti policijos komisariate, Florianoje. Užsienio lankytojų, vairuojantiems savo automobilius nereikalaujama, kad jų licencijos būtų patvirtintos.

Dviračiai.  Dviračiai tapo labai populiarūs vėl kai buvo paruoštos dviračių trasos Maltoje ir Gozo. Dviračius galima išsinuomoti iš įvairių dviračių parduotuvių visoje saloje. Dviratininkai turi laikytis kelių eismo taisyklių, aiškiai rodant rankų signalais - savo ketinimus.

Valčių nuoma. Kanojos, irklinės valtys, burinės valtys, vandens dviračiai ir katerių nuoma galima populiariuose pajūrio kurortuose. Didesni laivai ir jachtos taip pat yra nuomojamos.

Gydytojai ir ligoninės. Staigios ligos ar nelaimingo atsitikimo atveju kreipkitės į gydytoją arba išsikvieskite jį per viešbučio administratorių (gydytojo iškvietimas kainuoja 65 EUR, kuriuos klientas sumoka pats). Už medicinos paslaugas reikalaukite tokių dokumentų: gydytojo pažymos, kurioje nurodyta diagnozė, gydymo išlaidų sąskaitos, patvirtintos gydytojo parašu, vaistų recepto bei vaistų apmokėjimo kvito. Sumokėti pinigai bus grąžinti laiku pateikus draudimo kompanijai prašymą, pasą, draudimo polisą ir gydymo sąskaitas. Už gydymą ligoninėje, greitosios pagalbos paslaugas, transportą bus sumokėta, jei būsite apsidraudę ir laiku kreipsitės į draudimo bendrovės atstovą (adresai būna nurodyti polise), kuris įgaliotas pasirūpinti gydymu ir atsiskaityti už jį. Atidžiai skaitykite visą informaciją, pateiktą polise.

Atsargumas. Visada nešiokite galvos apdangalą, akinius nuo saulės, vartokite apsauginį kremą. Bent pirmomis dienomis venkite ilgai būti saulėje, nes galite greita perkaisti. Negerkite labai šaltų gėrimų, nes temperatūrų skirtumas gali sukelti anginą. Maltoje, kaip ir visur, yra piktadarių, todėl būtina saugoti savo pinigus ir pasą, nesinešioti jų vienoje vietoje. Pinigus, brangenybes ir dokumentus galima palikti viešbučio seife (reikia mokėti papildomai).

Elgesio normos ir taisyklės. Nors Maltoje nėra kokių nors specialių rengimosi ir elgesio normų taisyklių, bažnyčiose derėtų vilkėti kuklesnius drabužius.

Įvežamų daiktų apribojimai. Į Maltą draudžiama įvežti daugiau nei: 1 litrą stipriųjų (virš 22% alk. tūrio) alkoholinių gėrimų, 1 litrą vyno, 200 vnt. cigarečių, 60 ml buteliuką parfumerijos gaminių.

Svarbūs adresai.
Lietuvos Respublikos ambasada Italijos Respublikoje Maltos Respublikai:
Viale di Villa Grazioli 9
00198 Roma
Italia
Tel.: +39 06 8559052 Faks.: +39 06 8559053
El. paštas: amb.it@urm.lt


INFOCREDIT