Išrinksime atostogų kelionę už tave!
Kad išrinktume tau tinkamiausią atostogų pasiūlymą, nepamiršk paminėti: kelionės datos, trukmės, žmonių skaičiaus, kelionės krypties, biudžeto asmeniui ir kt.
Uždaryti

Nerandi kelionės?
Atsiųsk mums užklausą!
Rezervacija tel. (8-5) 2496279Darbo laikas: I-V 8:30-18:00, VI 10:00-15:00
Portugalija
Pradžia Kelionės Portugalija

Trumpai apie Portugaliją

Vieta. Portugalija yra pietvakarinėje Europos dalyje. Jos krantus skalauja Atlanto vandenynas (1793 km. kranto linijos). Vakarinė šalies kaimynė yra Ispanija (sienos ilgis – 1214 km.).

Šalies plotas. 92 391 kv. km., iš kurių 91 951 kv.km. yra sausuma. Portugalijai taip pat priklauso Azores ir Madeira salos.

Oficialus pavadinimas. Portugalijos Respublika (Republica Portuguesa)

Gyventojai. 10 605 870 gyventojų (2006 liepos duomenimis).

Valdymo forma. Parlamentinė demokratija.

Sostinė. Lisabona.

Pinigai. Portugalijos piniginis vienetas – euras. Geriausias pinigų keitimo kursas yra bankuose. Taip pat galima išsikeisti pinigus viešbučiuose ir valiutos keityklose (“cambios”). Bankų darbo laikas: pirmadienį - penktadienį 8.30 – 15.00 val. Dauguma viešbučių, parduotuvių, restoranų priima pagrindines kreditines korteles. Plačiai paplitę bankomatai. Atsiskaitant mokėjimo kortele, reikia pateikti asmens tapatybę įrodantį dokumentą su nuotrauka (pvz., pasą, vairuotojo teises ir pan.).

Religija. Romos katalikai – 94%.

Kalbos. Portugalų (oficiali) bei mirandų (oficiali, bet vartojama tik kai kuriose vietovėse).

Klimatas. Portugalijai būdingas jūrinis klimatas. Šiaurinėje šalies dalyje orai dažnai vėsūs ir lietingi, o pietinėje – šiltesni ir sausesni. Geriausias laikas poilsiauti Algarvėje yra nuo gegužės iki spalio menesio. Vidutinė oro temperatūra +27°C, vidutinė vandens temperatūra +22°C.

Reljefas: Į šiaurę nuo Tagus upės – kalnuotos vietovės, o pietinėje dalyje – lygumos. Žemiausia vieta Portugalijoje 0m (prie Atlanto vandenyno) Aukščiausia – Ponta do Pico (arba Pico Alto) – 2351m..

Telefonas. Skambinant telefonu automatu naudojamos monetos arba telefono kortelės, kurias galite įsigyti paštuose ir kioskuose. Telefono kortelės kaina 6-12 eurų. Pokalbiai telefonu - automatu pigesni, negu skambučiai iš viešbučio. Visų Lietuvos mobiliojo ryšio operatorių abonentai be problemų naudosis savo mobiliaisiais telefonais, jei įjungta “roaming” (tarptautinio ryšio) paslauga.

Portugalijos tarptautinis telefono kodas +351.

Kaip skambinti į Lietuvą: rinkite 00, po to šalies kodą 370, miesto kodą ir abonento telefono numerį.

Skambinant Lietuvos mobilaus ryšio abonentui, reikia rinkti 00 370 ir abonento numerį be 8 priekyje.

Elektra. Įtampa 220 V. Adapterių galima įsigyti prekybos centruose arba specializuotose parduotuvėse.

Gėrimai. Nerekomenduojama gerti vandentiekio vandens. Geriamojo vandens buteliuose ir gaiviųjų gėrimų galite įsigyti bet kurioje parduotuvėje ar viešbutyje. Alkoholinius gėrimus pirkti ir vartoti leidžiama nuo 18 metų. Rekomenduojame paragauti portugališkų vynų (portveino ir madeiros).

Valgiai. Pusryčių metas paprastai 08.00 – 10.00 val., pietų 13.00 – 15.30 val., vakarienės (mieste) 20.30 – 23.00 val. Algarvėje labai populiarūs žuvies ir jūros gėrybių patiekalai, kurių galima paragauti beveik kiekviename restoranėlyje. Būtinai paragaukite bakalhau – džiovintos sūdytos menkės, keptos ant grotelių.

Arbatpinigiai. Restoranuose ir baruose įprasta palikti 10% arbatpinigių nuo sąskaitos sumos. Taip pat įprasta palikti arbatpinigių nešikams viešbutyje, taksistams, ekskursijų vadovams.

Paplūdimiai. Gultai ir skėčiai prie viešbučių baseinų nemokami, paplūdimyje nuomos kaina 3 – 4 eurai dienai.

Parduotuvės.Dirba darbo dienomis: 9/10 – 19 val. Mažesnėse parduotuvėse pietų pertrauką 13 – 15 val. Didieji prekybos centrai dirba be pietų pertraukos (ir šeštadieniais) 10 - 23 val. Sekmadieniais dirba tik suvenyrų parduotuvėlės kurortuose.

Suvenyrai. Portveinas ir madeira, glazūruota ir natūrali keramika, rankomis austi dirbiniai, Arraiolos siuvinėti kilimai, azulejos – rankomis tapyti dekoratyviniai kokliai, Vista Alegre porcelianas, stiklo dirbiniai.

Viešasis transportas. Tarpmiestiniai ir miesto autobusai (populiariausia firma “EVA”) važinėja kasdien. Autobusų stotelėse iškabinti aiškūs tvarkaraščiai. Portugalijoje labai patogu važinėti traukiniu (comboios de ). Tai pats pigiausias ir patogiausias susisiekimo būdas.

Taksi. Taksi automobiliuose yra skaitliukai ir kainoraščiai, tačiau, prieš sėdant į taksi, verta pasiteirauti kainos. Važiuojant didesnius atstumus užmiestyje, kainą vertėtų sutarti iš anksto. Nakties metu arba užsisakant taksi iš viešbučio kainos yra aukštesnės.

Automobilių nuoma. Išsinuomoti automobilį gali asmuo, sulaukęs 21-ių metų amžiaus ir turintis bent vienerių metų vairavimo patirtį. Mieste greitis – 50 km/val., užmiestyje – 90 km/val., greitkelyje – 120 km/val. Leistinas alkoholio promilių kiekis – 0,5 proc. Taip pat būtina prisisegti diržus vairuotojui ir asmeniui, sėdinčiam šalia vairuotojo.

Atsargumas.Visada nešiokite galvos apdangalą, akinius nuo saulės, vartokite apsauginį kremą. Pirmomis dienomis venkite ilgai būti saulėje. Negerkite labai šaltų gėrimų. Saugokite savo pinigus, dokumentus ir brangius daiktus. Juos galite palikti viešbučio seife kambaryje arba registratūroje.

Paštas. Darbo laikas: pirmadienį - penktadienį nuo 9 iki 18 val. Centrinis paštas dideliuose miestuose dirba nuo 8 iki 22 val., šeštadieniais – nuo 9 iki 18 val. Pašto ženklų galima nusipirkti pašto skyriuose arba viešbučio registratūroje. Pašto dėžutės yra dažniausiai geltonos spalvos.

Vaistinės. Kiekviena vaistinė yra pažymėta iškaba su žaliu kryžiumi. Darbo laikas: 09.00-19.00 val., pietų pertauka 13.00-19.00 val. Ant kiekvienos vaistinės durų rasite nuorodą į artimiausia budinčią vaistinę. Galioja tik receptai, išrašyti Portugalijoje, todėl patartina vaistus, kuriuos vartojate nuolatos, pasiimti iš Lietuvos.

Elgesio taisyklės. Nors Portugalijoje nėra kokių nors specialių rengimosi ar elgesio normų taisyklių, tačiau bažnyčiose derėtų vilkėti kuklesnius rūbus. Paplūdimiuose galima matyti moterų, nevengiančių "top-less" stiliaus (maudymosi kostiumėliai be viršutinės dalies). Į autobusą lipama tik pro priekines duris, o išlipama pro užpakalines. Viešbučio raktą patartina palikti registratūroje.

Svarbu.

Lietuvos Respublikos ambasada Portugalijos Respublikoje

Av. 5 de Outubro,81-1 Esq. Apartado 14160

1064-002 Lisboa Codex

Portugal

Tel.: + 351 217 990110

El. paštas: amb.pt@urm.lt


INFOCREDIT