Išrinksime atostogų kelionę už tave!
Kad išrinktume tau tinkamiausią atostogų pasiūlymą, nepamiršk paminėti: kelionės datos, trukmės, žmonių skaičiaus, kelionės krypties, biudžeto asmeniui ir kt.
Uždaryti

Nerandi kelionės?
Atsiųsk mums užklausą!
Rezervacija tel. (8-5) 2496279Darbo laikas: I-V 8:30-18:00, VI 10:00-15:00
Tailandas

Pagrindinė informacija apie Tailandą

Kur yra: Tailandas yra pietryčių Azijoje. Šiaurėje ir vakaruose Tailandas ribojasi su Birma, šiaurės rytuose - su Laosu, rytuose - su Kambodža, o pietuose - su Malaizija.
Oficialus šalies pavadinimas:  Tailando Karalystė. Iki 1939m. valstybės pavadinimas buvo Siam.
Sostinė:  Bankokas.
Kiti svarbūs miestai:  Čon Buri – 115 000, Čiang Majus – 102 000, Tamaratas – 102 000, Songhla – 73 000 gyventojų.
Svarbiausi uostai: Bankokas, Satahipas
Plotas: 514 000 kvadratinių kilometrų.
Aukščiausia vieta – Inthanon (2600 m.)
Žemiausia vieta - Tailando įlanka (0 m.)
Ilgiausios upės:  Chao-Praya (1222 km), Mekongas (Tailande 861 km, bendras ilgis 4180 km).
Gyventojų skaičius:  apie 57 mln.
Raštingumas:  94%
Valstybinė kalba:  tailandiečių.
Kitos kalbos:  kinų, malajų, anglų.
Religija:  oficiali religija, kurią išpažįsta daugiau kaip 90 procentų tajų, – Theravada budizmas. Tajai yra labai tolerantiški kitoms religijoms.
Nacionalinė šventė: gruodžio 5 - J.D. Karaliaus gimtadienis (g. 1927)
Valdymo forma: Konstitucinė monarchija
Klimatas
Tailande vyrauja – drėgnas tropinis klimatas su stipriais musonais.
Šiauriniame, šiaurės – rytų ir vidurio Tailande būna trys sezonai , o pietiniame Tailande du sezonai.
Birželio – spalio mėnesiais vyrauja sausas ir drėgnas sezonas. Šiuo laikotarpiu vyrauja dažni lietūs. Jie prasideda netikėtai ir praeina po valandos ar pusantros. Šiuo periodu turizmas įmanomas, nes lietūs trumpi, o susidariusios balos išdžiūna per pusvalandį.
Spalio - gegužės mėnesiais vyrauja sausas sezonas, kuris prasideda nuo žemos temperatūros ( 26 C – 28 C ), ir baigiasi karštuoju sezonu ( kovas – gegužė ).
Pataja laikoma viena sausiausių vietų Tailande. Čia iškrenta mažiausiai kritulių per metus. Tuo metu kai Bankoke ir jo apylinkėse lyja, Patajoje sausa ir šviečia saulė.
Nacionalinė valiuta
Tailando valiuta – batas. 100 Tailando batų ( THB ) apie 7 Lt.
Valiutą galima pakeisti visur. Viešbučiuose keisti valiutą nerekomenduojama, nes keisdami USD į batus Jus prarasite apie 10 – 15 %.
Dauguma viešbučių, parduotuvių ir restoranų priima kreditines korteles. Daugiausiai yra naudojamos Visa ir MasterCard kreditinės kortelės. Bankomatus galima rasti daugelyje vietų.
Valiutos keityklos dažniausiai dirba kiekvieną dieną nuo 9.00 iki 22.00.
Bankai
Bankų darbo laikas nuo 8.30 iki 15.30. Šeštadieniais, sekmadieniais bei švenčių dienomis bankai nedirba. Didieji Tailando bankai: Bangkok Bank, Thai Danu Bank, Siam Commercial Bank veikia 7 dienas per savaitę, nuo 7.00 iki 21.00 valandos.
Vizos
Į Tailandą vykstantiems Lietuvos piliečiams reikalingos vizos.
Muitai ir mokesčiai
Tailande oro uoste mokamas 500 batų oro uosto mokestis, prieš išskridimą. Šią sumą būtina turėti, skrydžio atgal metu.
Į visų prekių ir paslaugų kainas įskaičiuojamas yra 7% PVM.
Perkant brangius daiktus, dauguma didelių parduotuvių išrašo „Tax Free“. Atsižvelgiant į tai, kad šis procesas užtrunka ilgokai, į oro uostą siūloma atvykti 3.5 – 4.5 val. prieš skrydį.
Muitinės taisyklės
Daiktai kuriuos galima vežtis:

  • 1 foto aparatas arba video kamera
  • 5 foto juostelės arba 3 video kasetės
  • 200 vnt. cigarečių arba 50 cigarų arba 250 g tabako
  • 1 litras spiritinių gėrimų

Daiktai, kuriuos draudžiama išvežti:

  • Antikvariatiniai daiktai
  • Dramblio kaulai
  • Budos figūros

Valiutos įvežimas nėra ribojamas. Išvykstant negalima turėti daugiau kaip 50 tūkst. batų vienam žmogui; arba kita valiuta – iki 10 tūkst. JAV dolerių, su sąlyga, jeigu ta suma buvo deklaruota įvažiuojant.
Telefonas
Telefono skambučiai iš viešbučio kainuoja 2– 4 kartus brangiau nei telefono skambučiai iš taksofono. Taksofono korteles galima įsigyti daugelyje pardavimo vietų. Jų kaina 300 ir 500 batų. Tarptautinius taksofonus (nudažytus geltona spalva) galima rasti didelėse parduotuvėse, centrinėse gatvėse. Taip pat Tailande veikia ir „Omnitel“ ryšys.
Arbatpinigiai
Dažniausiai arbatpinigiai yra paliekami nešėjams, taksi vairuotojams, viešbučio personalui. Restoranuose kurių sąskaitose nėra įtrauktas paslaugos mokestis, paprastai yra paliekama 10 – 15% arbatpinigių.
Gidų ir ekskursijų autobusų vairuotojams dažniausiai yra paliekama tokie arbatpinigiai: gidams – 2 USD ( 100 batų), vairuotojams – 1 USD ( 40 batų).
Pirkiniai
Iš Tailando vežamas šilkas ir medvilniniai drabužiai, dirbiniai iš sidabro ir bronzos, keramika, alaviniai gaminiai, brangakmeniai ir juvelyriniai dirbiniai. Šalyje – platus Tailando amatininkų gaminių pasirinkimas. Nebrangi sporto ir laisvalaikio apranga.
Parduotuvės
Bankoke yra nemažai vietų, kuriose galima sėkmingai apsipirkti. Galybė miesto parduotuvių prekiauja vietinėmis ir importuotomis prekėmis, vilioja pirkėjus dažnais išpardavimais, nuolaidomis, akcijomis.
Auksiniai daiktai neretai pasirodo beesą paauksuoti niekučiai, ypač – kinų krautuvėlėse. Taigi pirkti juvelyrų darbus geriau solidžiose parduotuvėse.
Daugelis prekybos taškų yra šalia pagrindinių viešbučių, kuriuose dažniausiai apgyvendinami turistai. Daugelis prekyviečių dirba 12 valandų per parą be poilsio ir švenčių dienų– nuo 8 val. 30 min.
Tailando virtuvė
Pagrindiniai tajų virtuvės elementai – ryžiai, žuvis, jūros gėrybės, vandens augalai ir žalumynai. Mėsa vartojama retai, dažniausiai jautiena ir aviena. Mėgiami patiekalai iš žuvų su ryžiais arba makaronais iš kiaušinių ir ryžių arba aštrūs ragu.
Tailandiečių virtuvėje nenaudojami europiečiams įprasti pieno produktai. Troškiniams ruošti ir patiekalams virti naudojamas kokoso pienas ir kokoso grietinėlė. Tailande nėra griežtų taisyklių, kaip turi būti gaminamas valgis ir kiekvienas patiekalas yra „autorinis“. Patiekalų sudėtinės dalys ar prieskoniai gali būti kaitaliojami priklausomai nuo virėjo pageidavimų ar fantazijos. Pavyzdžiui, daugelyje receptų kiauliena gali būti pakeista vištiena arba krevetėmis. Tailandiečių patiekaluose tėra viena nerašyta taisyklė – visa skonio paletė turi išlaikyti harmoniją ir balansą.
Gydytojai ir ligoninės
Už medicinines paslaugas Tailande mokama grynais arba kreditine kortele (paprasčiausia gydytojo konsultacija kainuoja 1,5 tūkst. batų).
Perspėjimas
Karalius ir karališkosios šeimos nariai yra ypač gerbiami, todėl apie juos su tajais geriau nediskutuoti. Einant į šventyklas, reikia tinkamai apsirengti: trumpi sijonai ir šortai čia netinka. Prieš įeinant į šventyklą, reikia nusiauti apavą. Moteris jokiu būdu negali prisiliesti prie budistų vienuolio. Be to, moteris negali tiesiogiai įteikti ir priimti iš jo bet kokius daiktus. Draudžiama degintis nuogiems. Negalima liesti kito žmogaus galvos. Didžiausias nusikaltimas bus, jei paplūdimyje kam nors perlipsite per galvą. Negalima į žmones ar daiktus rodyti koja. Įeinant į tajų namus, reikia nusiauti apavą.
Naudingi patarimai
Vagystės arba apgavystės atveju pagalbos kreiptis telefonu 1650 - tai nemokama turistų informacijos linija, veikianti 24 valandas per parą.


INFOCREDIT