Išrinksime atostogų kelionę už tave!
Kad išrinktume tau tinkamiausią atostogų pasiūlymą, nepamiršk paminėti: kelionės datos, trukmės, žmonių skaičiaus, kelionės krypties, biudžeto asmeniui ir kt.
Uždaryti

Nerandi kelionės?
Atsiųsk mums užklausą!
Rezervacija tel. (8-5) 2496279Darbo laikas: I-V 8:30-18:00, VI 10:00-15:00
Tailandas, Bankokas

Bankokas

Tai Tailando karalystės kultūrinio ir dalykinio gyvenimo centras, didžiausias Šiaurės rytų Azijos miestas.  Šis prašmatnus Azijos didmiestis, magiškas rytų miestas, pasislėpęs tarp dangoraižių ir komercijos centrų yra įsikūręs rytiniame Chao Phraya upės krante. Senoji miesto dalis yra tarp upės ir geležinkelio linijos. Būtent čia yra dauguma senųjų šventyklų ir istorinių sostinės vietų. Naujasis Bankokas tęsiasi į rytus nuo geležinkelio ir yra keletą kartų didesnis nei senoji miesto dalis.

  Bankoko miesto pavadinimas reiškia „Dievų dvaras rojuje“. Bankokas yra įrašytas į Gineso rekordų knygą, kaip miestas, turintis ilgiausią pasaulyje pavadinimą „Krungthep, Maha Nakorn, Amorn Ratanakosindra, Mahindrayudhya, Mahadilokpop Noparatana Rajdhani, Burirom, Udom Rajnivet Mahastan, Amorn Pimarn Avatarn Satit, Sakkatuttiya Vishnukarm Prasit“.

   XVIII a. pabaigoje, kuomet buvo sudeginta senoji Tailando karalystės sostinė Ajutaja (Ayuthaya), karalius Rama I įkūrė naują sostinę Krung Thep (“Angelų miestas”), dabar žinomą Bankoko vardu.

   Šiuo metu Bankokas yra didžiausias prekybinis, politinis, ekonominis, kultūrinis ir religinis Tailando centras, dėl upių ir kanalų gausos dar vadinamas „Azijos Venecija“. Įdomu pamatyti Čakros karališkus rūmus, „Auksinio kalno“ šventyklą, mėgstamiausią karaliaus Rama V rezidenciją – Viman Mek dvarą, Rožių sodą – tikrą tropinių gėlių jūrą bei daug kitų įspūdingų vietų. Varpelių skambėjimas ir maldos, nukels Jus atgal į XIII a., kuomet iš Šri Lankos atkeliavo theravada budizmas, tapęs pagrindine šalies religija.

   Bankoke suskaičiuojama apie 400 šventyklų. Populiariausios iš jų yra „Smaragdinio Budos“ šventykla Vat Pra Keo, Vat Po šventyklų kompleksas, garsėjantis gulinčio Budos statula. Ypač didingai ir paslaptingai atrodo kas rytą paskendusi kylančios saulės spinduliuose „Aušros šventykla“ (Vat Arun), pastatyta prieš daugiau nei 150 metų.

 Kinų kvartalas yra vienas iš patraukliausių turistams rajonų Bankoke. Šis rajonas nuo 1782 metų buvo nuolatinė kinų – tajų gyvenamoji vieta, kuriame buvo daugybė opiumo prekybos taškų, lombardų, lošimo ir viešųjų namų.

   Senojoje Bankoko dalyje yra didžiausias pasaulyje muziejus po atviru dangumi. 80 hektarų plotas tiksliai atkartoja Tailando šalies formas ir jame tiksliai pagal jų buvimo vietą išdėstyti įspūdingiausių Tailando paminklų modeliai.

   Ypatingas traukos šaltinis – naktinis Bankoko gyvenimas, tapęs tikru miesto simboliu. Pramoginiai ir komerciniai centrai, barai, restoranai, diskotekos, pramogų parkai ir įvairios parduotuvės. Čia taip pat gausu gyventojų mėgstamų įvairiausių restoranėlių po atviru dangumi, ant upės kranto. Mėgstantys romantiką gali rinktis vakarienę laiveliuose. Lengvas brizas, vakarienė žvakių šviesoje, tyli muzika sukuria svajingą nuotaiką.


INFOCREDIT