Išrinksime atostogų kelionę už tave!
Kad išrinktume tau tinkamiausią atostogų pasiūlymą, nepamiršk paminėti: kelionės datos, trukmės, žmonių skaičiaus, kelionės krypties, biudžeto asmeniui ir kt.
Uždaryti

Nerandi kelionės?
Atsiųsk mums užklausą!
Rezervacija tel. (8-5) 2496279Darbo laikas: I-V 8:30-18:00, VI 10:00-15:00
Tailandas, Chiang Mai

Chiang Mai

Chiang Mai (išvertus reiškia „Naujasis Miestas“) buvo įkurtas 1296 m. kaip Lanna Tai karalystės sostinė. Po miesto įkūrėjo karaliaus Mengrai mirties, Lanna Tai išsiplėtė, prisijungdama keletą nedidelių karalysčių šiaurėje. Karaliaus Mengrai dinastija gyvavo daugiau nei 250 metų iki 1556 m., kuomet į miestą įsiveržė Birmos užkariautojai. Apie 200 metų Birma valdė Chiang Mai miestą, todėl ir šiandien čia yra aiškiai matomi Birmos kultūros pėdsakai. XVIII amžiaus pabaigoje karalius Taksinas, Lampang karalystės valdovo Kawila padedamas išvadavo Chiang Mai nuo Birmos. Bankoko prižiūrimas ir saugomas Chiang Mai miestas buvo valdomas princų, o 1939 m. tapo tiesiogiai pavaldus Bankoko centrinei valdžiai. Maždaug tuo pat metu šaliai buvo suteiktas Tailando vardas.
    Chiang Mai žymus savo senovinėmis budistinėmis šventyklomis (pačiame mieste bei jo priemiesčiuose jų priskaičiuojama daugiau kaip trys šimtai), kurių dauguma pastatytos dar karaliaus Mengrai valdymo laikotarpiu XIII amžiuje. Budistų šventyklos pasižymi architektūrinių stilių įvairove.
    Viena iš jų - Wat Goo Come, arba Wat Jedee Liam, pastatyta dar karaliaus Mengrai, XIII amžiuje. 1281 m. užkariavęs Lumpoon miestą, karalius Mengrai ieškojo vietovės naujajai sostinei Chiang Mai. Tuo metu, žuvus jo mylimajai žmonai – karalienei, karalius Mengrai jos atminimui pastatė šią piramidinę pagodą (budistų šventyklą).
    Wat Chiang Mun – seniausia šventykla šiame mieste. Pasak legendų, šioje šventykloje gyveno pats karalius Mengrai, kol buvo baigtos Chiang Mai miesto statybos.
    Wat Jao Mengrai buvo pastatyta iškart po Wat Chiang Mun statybų pabaigos. Begabenant didžiulį Budos paveikslą į naująją šventyklą, sulūžo vežimas ir ant žemės nukrito Budos paveikslas. Bijodamas prietarų, karalius nusprendė pastatyti dar vieną šventyklą čia pat vietoje.
    Wat Phra Thart Doi Suthep – tai Chiang Mai simbolis. Šventykla įsikūrusi tarp Doi Suthep kalno viršūnių. Čia atsiveria įspūdinga Chiang Mai ir Mae Ping  River slėnio panorama. Ši šventykla garsi savo įdomia įkūrimo istorija. Pasak legendos, vieta šventyklai buvo parinkta nusiunčiant dramblį klajoti kalno šlaitu. Pasiekęs tam tikrą vietą, dramblys suriaumojo, tris kartus apsisuko ir atsiklaupė taip parodydamas, kad jau išrinko šventyklai žadančią sėkmę ir laimę vietą.
    Kita miesto įžymybė – tai žymusis nakties turgus. Nuo 19 val. vakaro iki pat vidurnakčio Chang Klan kelyje tarp Tapee ir Loh Kroh kelių rikiuojasi eilės prekystalių, kuriuose gausu įvairių rankdarbių, drabužių, lagaminų bei papuošalų. Naktinis turgus taip pat įsikūręs ir pusiaukelėje viename iš pastatų. Čia dominuoja panašios prekės, taip pat galima rasti įdomių fotografijos parduotuvėlių, kuriose galima įsiamžinti su vietinių gyventojų nacionaliniais kostiumais.
    Taip pat verta aplankyti Mae Rim slėnį, kuriame įsikūrusios dramblių stovyklos, orchidėjų  bei drugelių fermos. Turistų taip pat laukia kelionė į gamyklą, kurioje galima pamatyti bei įsigyti įvairių dirbinių iš sidabro, bronzos, odinių gaminių, šilko ir kitokių medžiagų.


INFOCREDIT