Išrinksime atostogų kelionę už tave!
Kad išrinktume tau tinkamiausią atostogų pasiūlymą, nepamiršk paminėti: kelionės datos, trukmės, žmonių skaičiaus, kelionės krypties, biudžeto asmeniui ir kt.
Uždaryti

Nerandi kelionės?
Atsiųsk mums užklausą!
Rezervacija tel. (8-5) 2496279Darbo laikas: I-V 8:30-18:00, VI 10:00-15:00
Tailandas, Chiang Rai

Chiang Rai

Chiang Rai – labiausiai į šiaurę nutolusi Tailando provincija, įsikūrusi 785 km nuo Bankoko, 580 m aukštyje virš jūros lygio. Miestas įsikūręs pačioje „Auksinio Trikampio“ širdyje – tai vieta, kurioje Mekong ir Ruak upių susiliejimas sukuria natūralią susikirtimo ribą tarp MayanMar (Birma), Laoso ir Tailando.
    Pasak legendos, karalius Meng Ray įkūrė šį miestą 1262 metais, kai ant Kok upės kranto rado savo pabėgusį mylimą dramblį.  Daugiau negu tris dešimtmečius Chiang Rai buvo pirmoji Lanna Tai karalystės sostinė. Vėliau sostinė buvo perkelta į Chiang Mai.
    Po Lanna Tai karalystės žlugimo, Chiang Rai keletą kartų buvo užpultas Laoso ir Birmos, kol galiausiai dvejiems amžiams pateko į Birmos nelaisvę. Tik 1786 metais Chiang Rai atiteko Tailandui ir 1910 metais valdant karaliui Ramai VI buvo paskelbtas provincija.
    Chiang Rai būdingas nuostabus kalnuotas kraštovaizdis. Už keleto kilometrų į šiaurę nuo miesto stūkso du kalnai Doy May Salong ir Doy Tung, kurių šlaituose įsikūrę vietinių genčių kaimai. Vingiuotais keliais galima privažiuoti iki pat šių kalnų viršūnių, pravažiuojant miškus ir slėnius, kol galiausiai pasiekiamos vietovės, iš kurių galima gėrėtis nuostabiais vaizdais. Nuo Doy Tung viršūnės atsiveria vaizdas į supančius kalnus, karališkąjį sodą ir Jos Karališkosios Didenybės Princesės Motinos rezidenciją. Taip pat tolumoje galima išvysti Budistų šventyklas, karaliaus Mengray, gyvenusio XIII a. ir įkūrusio ChianMay ir ChiangRai miestus, paminklus.
    Mieste gausu išlikusių XIII a. vienuolynų ir šventyklų. Chiang Rai ypač garsėja savo budistinėmis šventyklomis, tokiomis kaip Vat Pxra Keo (manoma, kad būtent čia buvo pastatyta smaragdinio Budos statula, kuri vėliau buvo pervežta į Bankoką), Igam Muang Xill, kurios rūsyje ilsisi karaliaus Mengray palaikai.
    Chiang Rai pasižymi tautine įvairove. Čia gyvena keletas etninių mažumų tokių, kaip Tai Yai, Akha, Lahu, Lisu, Karen, Yao ir kitų. Kiekviena grupė turi savo kalbą, kostiumus ir religinius įsitikinimus. Čia Jūs rasite Thai, Kiniečių, Birmos, Laoso ir Kambodžos kultūrų, maisto ir meno mišinį.
    Vienas iš nuostabiausių dalykų šiame mieste, kurį būtina aplankyti, yra nacionalinis parkas Don Luang, garsus savo  nuostabiais kriokliais ir uolomis. Čia yra didžiausias provincijoje krioklys - Nam Tok Pu Kaeng. Didžiąją parko dalį užima  tankūs miškai, kuriuose gyvena daugiau kaip 89 paukščių ir 12 žinduolių rūšių. Dėl šių nepažeistų natūralių išteklių, Chiang Rai yra gamtos mylėtojų rojus.


INFOCREDIT