Išrinksime atostogų kelionę už tave!
Kad išrinktume tau tinkamiausią atostogų pasiūlymą, nepamiršk paminėti: kelionės datos, trukmės, žmonių skaičiaus, kelionės krypties, biudžeto asmeniui ir kt.
Uždaryti

Nerandi kelionės?
Atsiųsk mums užklausą!
Rezervacija tel. (8-5) 2496279Darbo laikas: I-V 8:30-18:00, VI 10:00-15:00
Turkija, Fethiye

Fetija

Šiuo metu Fetija yra vienas populiariausių Turkijos kurortų, esantis 135 km nuo Marmario. Iš kitų Turkijos kurortinių miestelių Fetija išsiskiria neapsakomo grožio gamtovaizdžiu. Miestelis traukia savo paplūdimiais, didžiulėmis uolomis, nepakartojamo grožio subtropiniais augalais bei jūroje išsimėčiusių salų vaizdais. Fetiją supa statūs šlaitai, apaugę pušynais bei kedrų giraitėmis.

   Fetija - Likijos laikų miestas Telmes (Šviesos miestas), garsus iškaltomis uolose kapavietėmis ir subtropine nuostabaus grožio augmenija. V amžiuje prieš Kristų tai buvo vienas svarbiausių miestų. Didžioji Telmes senovės kultūros paminklų dalis buvo sugriauta dviejų didžiulių žemės drebėjimų – 1956 ir 1957 metais. Nepaisant to, Fetija vis labiau populiarėja tarp turistų, nes šio 25 000 gyventojų miestelio trauka - ne archeologinės įžymybės, o peizažas: poilsiautojai čia atvyksta  aplankyti vieną iš nuostabiausių ir žavingiausių vietų pajūryje.

   Apsupta eglynų ir Tauro kalnų grandinės, Fetija įsikūrė vienoje iš įlankų, kurioje yra du uostai: turistinis ir pramoninis. Reikmingiausias miesto monumentas - uolinis nekropolis. Tarp daugelio kapaviečių uolose išsiskiria monumentali Amintos kapavietė, kurios fasadas su dviem jonėninėmis kolonomis primena graikų šventyklą. Ji vadinama „Migdolų sodu“. Sarkofagus ir kapavietes Fetijoje aptiksime visur, nes Likijos gyventojai savo mirusiųjų nelaidojo žemėje, o įrenginėjo jiems uolose kapavietes, primenančias lizdus, nes pagal Likijos gyventojų religinius įsitikinimus dvasios yra panašios į paukščius ir jos padėda mirusiųjų sielas nuskraidinti į dangų.

   Už kelių kilometrų nuo Fetijos yra nuostabusis užutekis, vadinamas Negyvąja ar Ramiąja jūra. Tai tikras rojus, čia turtinga augmenija ir smulkus baltas smėlis, natūraliu būdu apsaugotas nuo atviros jūros. Už 16 kilometrų nuo Fetijos esanti smėlio lagūna - tai pats gražiausias paplūdimys Turkijoje.

  Poilsiaujant Fetijoje verta išsinuomoti katerį ir apžiūrėti artimiausias salas. Jūs kaip kokie ieškotojai atrasite naujų, nuostabių ir nepakartojamų vietų. Taigi gero vėjo...


INFOCREDIT