Išrinksime atostogų kelionę už tave!
Kad išrinktume tau tinkamiausią atostogų pasiūlymą, nepamiršk paminėti: kelionės datos, trukmės, žmonių skaičiaus, kelionės krypties, biudžeto asmeniui ir kt.
Uždaryti

Nerandi kelionės?
Atsiųsk mums užklausą!
Rezervacija tel. (8-5) 2496279Darbo laikas: I-V 8:30-18:00, VI 10:00-15:00
Turkija, Sidė

Sidė

Sidė - nedidelis kurortinis miestelis, įsikūręs netoli vienos seniausių Turkijos gyvenviečių Sidos ir 75 km atstumu nuo Antalijos. Miestas išsidėstė to paties pavadinimo pusiasalyje, nusidriekusiame į šilto Antalijos užutekio vandenis. Lygumų pakrantės landšaftas, tankiai padengtas vienos iš seniausių ir įspūdingiausių Turkijos gyvenviečių griuvėsių, o jo kaimynystėje driekiasi šiuolaikiniai turistiniai kompleksai ir nuostabūs smėlio paplūdimiai.

   Artėdami prie Sidės Jūs pirmiausia pamatysite akvedukus, miesto sienos likučius ir nimfėją. Toliau, šalia prekybos centro, prieš Jus atsivers didžiuliai Sidės amfiteatro likučiai, o didingumu nustebins II a. statybos Apolono ir Atėnės šventovės.

   Išvertus iš senosios graikų kalbos  „Side“ reiškia „granato vaisius“, simbolizuojantis vaisingumą. Manoma, kad miestas buvo įkurtas graikų kolonistų maždaug XVII amžiuje prieš Kristų. Patogi geografinė padėtis ir derlingos žemės traukė daugelio senovės užkariautojų dėmesį. Miestas dažnai keitė savo valdovus. Likijos gyventojai, persai, Aleksandras Didysis - tai tik nedidelis sąrašas šio miesto užkariautojų. Likus kelioms dešimtims metų iki Kristaus gimimo, miestas pateko į Bergamo karalystės valdžią. Pasinaudojęs patogia padėtimi, naujasis valdovas pavertė miestą svarbiu uostu, kurio griuvėsiai išliko iki šių dienų. Vienas didžiausių senovės pasaulio prekybos centrų garsėjo gražiomis vergėmis, dėl kurių čia atplaukdavo pirkliai iš viso pasaulio. Tai buvo graikų ir romėnų miestas bei svarbus krikščionių centras, tačiau atėjus arabų užkariautojams pasidėjo buvusios didybės saulėlydis.

   Šiandien pagrindiniai Sidės gyventojai -  turkų emigrantų palikuonys, pabėgę iš Kipro 1898 sukilimo metais. Visai neseniai buvęs tik nedidelis žvejų kaimelis, šiandien Sidė - puikiai sutvarkytas kurortas, teikiantis tikrai kokybišką poilsį. Čia daug viešbučių, barų, kazino, išsidėsčiusių išilgai visos pakrantės, kuriuose maloniai praleisite laiką, o po daugybės žemės drebėjimų išlikę istoriniai paminklai - imperatoriaus Vespasijano skulptūra, Fortūnos šventykla, agora, 16 000 vietų amfiteatras, fontanas, romėnų pirtys, nekropolis, akvedukas - nustebins Jūsų vaizduotę savo didingumu.


INFOCREDIT