Išrinksime atostogų kelionę už tave!
Kad išrinktume tau tinkamiausią atostogų pasiūlymą, nepamiršk paminėti: kelionės datos, trukmės, žmonių skaičiaus, kelionės krypties, biudžeto asmeniui ir kt.
Uždaryti

Nerandi kelionės?
Atsiųsk mums užklausą!
Rezervacija tel. (8-5) 2496279Darbo laikas: I-V 8:30-18:00, VI 10:00-15:00
Vokietija

Trumpai apie Vokietiją

Vieta: Vokietijos Federacinė Respublika - tai valstybė Vakarų Europoje. Ji ribojasi šiaurėje su Šiaurės jūra, Danija bei Baltijos jūra, rytuose su Lenkija ir Čekija, pietuose su Austrija bei Šveicarija, o vakaruose su Prancūzija, Liuksemburgu, Belgija bei Olandija.

 

Oficialus šalies pavadinimas: Bundesrepublik Deutschland (BRD), Vokietijos Federacinė Respublika (VFR).

 

Sostinė: Berlynas

 

Plotas: 356.910 kv.km

 

Gyventojų skaičius: 82 mln.

 

Kalba: Vokiečių. Šalyje egzistuoja daug regionų dialektų, kurie stipriai nukrypsta nuo bendrinės vokiečių kalbos. Saro krašte daugelis vokiečių kalba prancūziškai. 

 

Religija: Trečdalis tautos yra evangelikai, kitas trečdalis - Romos katalikai. Be to, šalyje yra žydų, musulmonų bei kitų krikščioniškų ir nekrikščioniškų religinių mažumų.

 

Valiuta: Euras

 

Laikas: Vidurio Europos (MEZ). Lygus Lietuvos laikui. Pavasario laikas nustatomas kovo pabaigoje, rudens laikas nustatomas lapkričio pabaigoje.

 

Valdymo forma: Parlamentinė respublika

 

Valstybinio valdymo organai: Federacijos prezidentas, Bundesrat (parlamento aukštieji rūmai), Bundestag (parlamento žemieji rūmai), Federacinė vyriausybė, Federacinis teismas.

 

Administracinis skirstymas: VFR suskirstyta į 16 federacinių žemių, kurių kiekviena turi savo vyriausybę (Landesregierung), parlamentą (Landestag) ir įstatymų leidybą.

 

Paštas ir ryšiai: Pašto ženklų galima įsigyti pašto skyriuose, pašto automatuose, viešbučiuose ir kai kuriose suvenyrų parduotuvėse bei kioskuose. Pašto skyriai dirba pirmadieniais-penktadieniais 08.00-18.00 val. Šeštadieniais 08.00-12.00 val. Šalies kodas - 49. Telefono korteles galima įsigyti visuose kioskuose. Pagrindinės mobilaus ryšio kompanijos yra: T-D1 Telekom, D2 Vodafone, E-Plus Mobilfunk. Išankstinio apmokėjimo korteles mobiliesiems telefonams galima įsigyti visų minėtų kompanijų parduotuvėse. Interneto kavinės yra kiekviename didesniame mieste.

 

Parduotuvės: Daugelis Vokietijos parduotuvių dirba pirmadieniais - penktadieniais iki 20.00 val., šeštadieniais - iki 16.00 val., o sekmadieniais yra uždarytos.

 

Klimatas: Vidutinis ir jūrinis klimatas; vėsios, debesuotos, drėgnos vasaros ir žiemos; vietomis šiltas tropinis vėjas; aukštas santykinis drėgnumas.

 

Ilgiausios upės: Reinas (865 km), Elbė (700 km), Dunojus (647 km), Mainas (524 km), Vėzeris (440 km).

 

Didžiausi ežerai: Bodeno (538,5 kv.m), Müritco (110,3 kv.m), Chymzė (82 kv.m).

 

Salos: R. Fryzų salos, Helgolando salos (Šiauries jūra), Fėmano sala (Baltijos jūra), Riugeno sala, Usedomo sala.

 

Kraštovaizdis: Vokietijos šiaurėje - žemuma, centre - kalnagūbris, pietvakariuose - Reino aukštupis, pietinėje dalyje - Bavarijos Alpės.

 

Aukščiausia viršūnė: Zugspitze (2962 m).


Žemiausias taškas: 3.54 m žemiau jūros lygio

 

Vokietijos istorija:

Vokiečių kalba ir „Vokietijos“ samprata yra daugiau nei tūkstančio metų senumo, tačiau Vokietija kaip moderni valstybė buvo suvienyta tik 1871 m., kai buvo įkurta Prūsijos karalystės dominuojama Vokietijos imperija. Didele dalimi tai buvo Oto fon Bismarko (Otto von Bismarck), svarbiausio Vokietijos XIX a. politinio veikėjo, pastangų dėka. Iki Pirmojo pasaulinio karo Vokietija tapo viena stipriausių Europos valstybių. Po nesėkmingo karo, pagal Versalio sutartį, Vokietija paskelbta atsakinga už karo sukėlimą.

Dabartinėse savo sienose Vokietija buvo suvienyta 1990 m. spalio 3 d. po komunizmo žlugimo Europoje; kartu su Prancūzija Vokietija vaidina vadovaujantį vaidmenį Europos Sąjungoje. Vokietija yra viena didžiausių Europos Sąjungos plėtros šalininkė, kuri siūlo stiprinti Europos Sąjungos politinį, gynybinį ir saugumo bendradarbiavimą. Vokietijos kancleris neseniai pareikalavo skirti Vokietijai nuolatinę vietą Jungtinių Tautų Saugumo taryboje, nurodydamas, kad jo siekį remia Prancūzija, Rusija ir Japonija.

Keletas vokiškų žodžių:


Guten Tag - laba diena
Guten Morgen - labas rytas
Gute Nacht - labanakt
Danke - ačiū
Bitte - prašom
Entschuldigen Sie bitte - atsiprašau
Bis Morgen - iki rytojaus
Auf Wiedersehen! - iki pasimatymo!
Bis bald! - iki greito!

 

Svarbu:

LR Ambasada Vokietijos Federacinėje Respublikoje

Botschaft der Republik Litauen
Charitestr. 9
10117 Berlin
GERMANY

Tel.:+49 30 890 681 0

Fax.:+49 30 890 681 15

E-mail:info botschaft-litauen.de

WWW:http://de.urm.lt


INFOCREDIT