Išrinksime atostogų kelionę už tave!
Kad išrinktume tau tinkamiausią atostogų pasiūlymą, nepamiršk paminėti: kelionės datos, trukmės, žmonių skaičiaus, kelionės krypties, biudžeto asmeniui ir kt.
Uždaryti

Nerandi kelionės?
Atsiųsk mums užklausą!
Rezervacija tel. (8-5) 2496279Darbo laikas: I-V 8:30-18:00, VI 10:00-15:00
Vokietija, Hamburgas

Vokietijos miestai - Hamburgas

Hamburgo istorija marga kaip ir miestas – pergyvenęs pakilimus ir nuosmukius, karus ir pergales, tapęs laisvuoju Hansos miestu, „Vokietijos vartais į pasaulį“, iškentęs didįjį 1842m. gaisrą, daug gyvybių nusinešusią XIX a. pab. choleros epidemiją, Pirmojo pasaulinio karo prekybos blokadą, masinius bombardavimus Antrojo pasaulinio karo metais, išlaikęs ne vieną potvynį – Hamburgas šiandien klesti, o jame gyvena per 1,7 mln. gyventojų. Miesto teritorija net 7 kartus didesnė nei Paryžiaus. Net 14 proc. jo teritorijos sudaro poilsiui skirta zona – parkai ir skverai. Hamburgas turi net 2302 tiltus – daugiau kaip Venecija ir Amsterdamas kartu.

Hamburgo senamiestis yra rytiniame Alsterio (Alster) upės krante, o naujamiestis - vakariniame. Senamiestyje yra pagrindiniai verslo kvartalai, daug kanalų. Ypatingos Hamburgo įžymybės yra rotušė su žaliuoju vario stogu, gražusis Hanzos kvartalas, Alsterio arkados ir baroko stiliaus Michaelio bažnyčia. Kiti patrauklūs statiniai yra Hamburgo meno galerija, meno ir amatų muziejus, moderniojo meno Pylimo vartų galerija, Altonoro muziejus ir Hamburgo istorijos muziejus.

Viena sudedamųjų Hamburgo dalių – Altona. Anksčiau tai buvęs laisvas ir nepriklausomas Danijos miestas Vokietijos žemėse. Altona nuo seno garsėjo savo liberalumu: čia prieglobstį visuomet rasdavo tautinių, religinių, seksualinių mažumų atstovai. Tik 1937m. nacių lyderiui A.Hitleriui išplėtus Hamburgo teritoriją ir prijungus prie jo gretimas apylinkes, Altona neteko savo suvereniteto. Ir nors „Altonos miesto“ sienos neegzistuoja, ir šiandien tai visiškai kitokių žmonių, kitokios architektūros, kitokio mastelio ir kitokios auros kampelis.

Šeštadienio naktį Hamburgo veiksmas  persikelia į St. Pauli rajoną. Tereikia išlipti „Reeperbahn“ metro stotelėje ir pakilti ekskavatoriumi į gatvę. Čia galima rasti visko – nuo operečių, koncertų, kino teatrų, restoranų, kavinių, moderniausių šokių klubų iki, žinoma, „Erotic Art“ muziejaus, sekso parduotuvių ar striptizo klubų.

Sekmadieniais Hamburge prasideda žuvų turgus (Fishmarkt). Žuvų turgaus tradicijos siekia ne vieną šimtą metų.

Kaip ir daugumoje didžiausių Europos miestų, taip ir Hamburge, kartą per metus vyksta „Ilgoji muziejų naktis“. Tai galimybė ne tik aplankyti daugiau kaip 40 uostamiesčio muziejų, bet ir pasimėgauti tuo metu vykstančiais


INFOCREDIT