Išrinksime atostogų kelionę už tave!
Kad išrinktume tau tinkamiausią atostogų pasiūlymą, nepamiršk paminėti: kelionės datos, trukmės, žmonių skaičiaus, kelionės krypties, biudžeto asmeniui ir kt.
Uždaryti

Nerandi kelionės?
Atsiųsk mums užklausą!
Rezervacija tel. (8-5) 2496279Darbo laikas: I-V 8:30-18:00, VI 10:00-15:00
Vokietija, Miunchenas

Vokietijos miestai - Miunchenas

Įkurtas 1158 metais, Miunchenas nuo seno vadinamas Vokietijos Florencija. Tai vienas iš gražiausių Vokietijos miestų, buvęs Bavarijos karalystės centras. Vokiečiams jis – gyvenimo džiaugsmo centras. Patys miuncheniečiai tvirtina: „Pasaulio miestuose yra visko, o pas mus daugiau“. Jie teigia, kad tas, kas gimė Miunchene, tas gimė pasaulyje.

Miestas įsikūręs kalvotame reljefe, 570 m aukštyje nuo jūros lygio, abiejuose Isaro upės krantuose, turi 1 350 000 gyventojų. Miestas turi labai gerą transporto infrastruktūrą - didelis geležinkelio mazgas, daug automagistralių, šalia miesto yra tarptautinis oro uostas. Miunchenas ne tik svarbus pramonės, tekstilės, kultūros, pramogų centras, bet ir didelis mokslo bei kultūros centras su 10 aukštųjų mokyklų, iš jų didžiausia - Liudviko-Maksimiliano universitetas, įkurtas 1866 m., kuriame studijuoja apie 57 tūkst. studentų. Šio krašto istorijoje ypač išskiriami du krašto valdovai. Tai - Maksimilianas II ir jo sūnus Karolis Liudvikas II, kuris į sostą įžengė 1864 m., turėdamas vos 18 metų. Nuo jaunystės pamėgęs meną, muziką, bodėjosi krašto valdymu, todėl statydino pilis bei rūmus, kolekcionavo meno kūrinius.

Miunchenas nepaprastai žalias miestas su daugybe parkų, skverų, fontanų bei gražiomis skulptūromis daugybėje aikščių. Seniausias pastatas, išlikęs iki mūsų dienų, - tai šv. Petro bažnyčia, statyta 1368 metais. Miesto gyventojai ir svečiai mėgsta susitikti Miuncheno centre Marienplatze prie Marijos kolonos ir laukia žinomos varpų melodijos, periodiškai skambančios bokšte. Viduramžius mena tiltas per Isaro upę, pavadintas „Prie Miuncheno“, per kurį važiuojantieji turėjo mokėti muitą druska, vadinama baltuoju auksu.

Miunchenas yra žymus baroko ir renesanso bažnyčiomis, daugeliu muziejų. Senamiestyje (vakariniame Izaro upės krante) daug baroko ir rokoko pastatų, kurių dauguma pastatyti XVIII a. pirmojoje pusėje, kai Bavarijos valdovai sparčiai stengėsi priartinti Miuncheną prie žymių Italijos miestų. Miesto centre yra Marijos aikštė (Marienplatz), naujoji ornamentuota rotušė (Neues Rathaus, pastatyta 1867 - 1908 m.). Netoli rotušės stovi Marijos bažnyčia (Frauenkirche), didelė Gotikinio stiliaus katedra su dviem bokštais (99 m aukščio). Miunchenas – muziejų ir galerijų miestas. Iš jų išsiskiria senoji pinoteka, kurioje saugomi Europos dailininkų darbai nuo XIV amžiaus.

Miunchenas garsus kasmetine alaus švente Octoberfest ir Kalėdų mugėmis. Jis patrauklus visais metų laikais, itin žavus vakare, kai lauko aludės ir kavinės prisipildo lankytojų šurmulio ir sutviska apšviestų bažnyčių bei koplyčių bokštai.


INFOCREDIT